Site Hızlandırma

En İyi WordPress Cache Eklentileri

Daha önce anlattığım gibi cache eklentileri, önbellekleme için kullanabileceğiniz hazır yazılımlardır. Sadece bir kaç tıklama ile ayarlanabilir olması, kodlama bilmeyenler için site hızlandırma konusunda can kurtaran gibidir.

LiteSpeed Cache

blank
LiteSpeed Cache

LiteSpeed Cache eklentisi, LiteSpeed sunucu yazılımı kullanan wordpress siteler için mükemmel bir seçenektir. Sunucu ile %100 uyumlu çalışması internet sitenizi uçuşa geçirecektir.

Önerir miyim? – Kesinlikle evet.

WP Rocket

blank
WP Rocket

Kullanımı ücretli olan (site başına 50$) WP Rocket, 800.000’den fazla site tarafından kullanılmaktadır. Basit ve kullanıcı dostu arayüzü ile en çok tercih edilenler arasındadır. Ayrıca Türkçe dil destekli olması da işinizi kolaylaştıracaktır.

Önerir miyim? – Evet.

WP Fastest Cache

blank
WP Fastest Cache

Emre Vona tarafından geliştirilen, Türk yapımı eklentilerden bir tanesidir. Ücretsiz ve ücretli versiyonları vardır. Ücretsiz versiyonunda bir çok özelliği kapalı olsa da, 150₺ ödeyerek bütün özelliklere erişebilirsiniz. 1milyon’dan fazla site tarafından kullanılan bu eklenti dünya genelinde en popüler olanlar arasına girmiştir.

Önerir miyim? – Evet.

Autoptimize

blank
Autoptimize

WP Fastest Cache eklentisinden sonra en iyi cache eklentisi autoptimize’dır. 1milyon’dan fazla site yanılıyor olamaz değil mi? Yine diğer eklentiler gibi bir kaç ayar ile sitenizi hiç olmadığı kadar hızlandıracaktır.

Önerir miyim? – Evet.

Ancak site hızlandırmak, optimize etmek sadece eklenti kurmakla bitmiyor. Kullandığınız görselleri de optimize ederek web sitenizde yayınlamanız gerekmektedir. Aksi halde sayfalarınız hem geç yüklenecek, hem de fazladan trafik kaynağı harcayacaktır.

Daha fazla eklenti de önerebilirdim, fakat sizleri kararsız bırakmak istemedim. Sırasıyla önerdiğim eklentileri sizlere sundum. Yorumlarda hangi eklentiyi kullandığınızı ve memnuniyetinizi belirtirseniz, diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca aklınızda bir soru varsa yorumlarda sorabilirsiniz. Teşekkürler. ❤️️

Gürkan ŞAHİNBAŞ

MarkaTasarimi.com 'un kurucusu, tasarımcı ve geliştirici.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu