Site Hızlandırma

Site Hızınızı Arttıracak En İyi CDN Firmaları

blank

Biraz önce yayınlamış olduğum İçerik Dağıtım Ağı (CDN) Kullanımı adlı yazımda CDN ‘in ne anlama geldiğini ve önemini anlattım. Şimdi hızınıza hız katacak, en iyi cdn firmalarını sizler için listeleyeceğim.

KeyCDN

Benim kullandığım, kullanımı gayet basit ve hizmetinden oldukça memnun olduğum kredili bir servistir. Hatta tek bir hizmette birden fazla alan adı ekleyebiliyorsunuz. Sitemi ekstradan optimize ederek ve ekstra güvenlik önlemleri sayesinde 2 yıldır bir kere bile sorun yaşatmadı.

CloudFlare

Ömür boyu kullanabileceğiniz ücretsiz seçeneği mevcut. Ücretsiz bir şekilde sitenize ekstradan güvenlik önlemi almak isterseniz en iyi seçeneğiniz cloudflare olacaktır.

GoogleCDN

Yüksek meblağlarda fiyat talep eden ancak hizmeti kesinlikle en iyisi olanlardan biridir. İlk 2 ay ücretsiz denemenize imkan veriyor. Sadece büyük projeler için önerebilirim.

MaxCDN

Ücretsiz 1 aylık deneme sürümü veriyor ancak bu sürenin sonunda ödeme yapmazsanız siteniz sadece 1 aylığına uçuşa geçmiş olur. Dünyanın en çok tercih edilen CDN servisidir. Kullanımı basit değildir ancak Google kadar kalitelidir.

Amazon CloudFront

Adından da anlaşıldığı gibi Amazon tarafından sunulan bir hizmet olmakla beraber, rakiplerinden daha az tercih edilir. Böyle bir dünya devinin sunduğu hizmet sizce ne kadar kaliteli olabilir? Ben büyük kitlelere hitap eden bir çok sitede Amazon CloudFront kullanıldığına şahit oldum. Ücretsiz kullanım imkanı vermenin yanı sıra, daha profesyonel bir hizmet için kullandığın kadar öde sistemi de mevcut.

Gürkan ŞAHİNBAŞ

MarkaTasarimi.com 'un kurucusu, tasarımcı ve geliştirici.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu