SEOWordpress

WordPress için en iyi SEO eklentileri

Bir blog açtınız, yazmaya başladınız. Yazılarınızı büyük bir aşkla yazıyorsunuz ama bir şey eksik. Ne acaba?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO – Search Engine Optimization) yapmadığınız zaman Google botları sitenizde bulunan sayfaları tarayarak dizine eklemek için geldiklerinde, sizin belirtmediğiniz başlık ve açıklama gibi bilgileri göremezse kendi kafasına göre çalışacaktır.

Eğer birazdan bahsedeceğim eklentileri kullanarak, gerekli ayarları yaparsanız her şey sizin kontrolünüz altında ve güzel bir şekilde ilerleyecektir. O aşkla yazdığınız yazılarınız da, daha çok okunacaktır.

Yoast SEO

blank
Yoast SEO

Ücretsiz ve ücretli versiyonlarıyla en çok tercih edilen iki eklentiden birisidir. Neredeyse her hafta güncellenen bu eklenti wordpress siteler için vazgeçilmez bir araçtır. Ben premium olanını kullanıyorum. 😍

Markanızın dijital dünyadaki varlığı için biçilmiş kaftan diyebilirim.

All in One SEO Pack

blank
All in One SEO Pack

Yoast SEO gibi güçlü olan bu eklenti çıktığı günden bu güne 45 milyon’dan fazla indirildi. Meta etiketleri ve site haritası oluşturmak All in One SEO Pack’in işi. Benim tercih etmeme sebebim Yoast SEO ‘nun arayüzüne alışmış olmamdır.

Rank Math

blank
Rank Math SEO

Gelelim bu sonradan ortaya çıkan güzelliğe. İnceledim ve çok sevdim. Diğer popüler seo eklentilerinden aşağı kalır bir yanı yok! Ayrıca ücretsiz.

Sitenizi Google arama motoru için optimize ederken, sisteminizi yavaşlatmıyor. Ayrıca WordPress, Kinsta, Sitepoint, Entrepreneur, Product Hunt için destek veriyor.

Gürkan ŞAHİNBAŞ

MarkaTasarimi.com 'un kurucusu, tasarımcı ve geliştirici.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu